fbpx
33.8 C
Skopje

Кралска акција крунисана со погодок на РОНАЛДО (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Во 20 минута од финалето од Лигата на Шампионите еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо го постигна 104 погодок во Лигата на Шампионите. Не почна најдобро, лани во финалето даде гол, го пропушти целиот тек од европскиот шампионат на Португалија, но денеска се врати помоќен од било кога. Обидот на Бонучи да одбрани беше неуспешен, а шутот на Роналдо заврши во мрежата на Јувентус.

https://www.dailymotion.com/video/x5ozstf_ydfhbdfhysfdhdf_sport

Веднаш по погодокот на Реал, Јувентус веднаш тргна во офанзива, покажувајќи дека се опасен противник. Останува да видиме како ќе се одвива понатамошниот тек на натпреварот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -