fbpx
17.8 C
Skopje

Меркел: Ќе ја поддржиме Велика Британија во борбата против тероризмот

АКТУЕЛНО

Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека е шокирана од терористичкиот напад во Лондон и го изрази своето жалење и сочуство до семејствата на жртвите. Ова денеска го соопшти официјалниот претставник на кабинетот на Германија Шефран Заиберт.

Во голема тага и шок сум откако дознав за атентатите од синоќешната вечер. Ние сме секогаш овде за нашите британски пријатели и луѓе од Лондон, се вели во изјавата на Меркел.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -