fbpx
6.8 C
Skopje

Директорот на Државниот инспекторат на локалната самоуправа си поднесе оставка

АКТУЕЛНО

Директорот на Државниот инспекторат на локалната самоуправа, Ванчо Шехтански денес си поднесе оставка од функцијата. Тој во својата оставка вели дека е нелогично да донесува одлуку во време на нов владин состав.

„Сметам дека со оглед на тоа дека сум именуван од претходен владин состав, нелогично е да носам одлуки во време кога има нов владин состав и нови кадровски решенија кои е логично да одлучуваат и да ја водат институцијата во иднина“, нагласи Шехтански во својата оставка.

Шехтански во 2009 година беше назначен за директор на Агенцијата за управување со одземен имот, а во септември 2010 година за директор на Државниот инспекторат за локална самоуправа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -