fbpx
-4.2 C
Skopje

Поранешниот шеф на Барса „плука“ по фановите

АКТУЕЛНО

Поранешниот директор на Барса Тони Фреих ги искритикува фановите на „блаугранас“ кои не го испочитуваа одбележувањето на 25 години од освојувањето на првата европејска титула за клубот.

Навивачите на стадионот „Ноу Камп“ во сабота вечер беа околу 20 000 илјади, а за споредба во 1999 година настанот беше проследен од полн стадион.

Очигледно е дека новите функционери го заборавиле големиот успех од „Вембли“ кој беше повод за идните успеси на клубот.

Дрим тимот не го заслужува ова, видете за што станува збор“, напиша бесниот Фреих на социјалните мрежи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -