fbpx
2.3 C
Skopje

ПСЖ со рекордни 135 милиони евра за младата надеж на Монако

АКТУЕЛНО

Парижани се подготвени да се само за да го привлечат талентот!

Францускиот тим ПСЖ е подготвен да ги извади на маса рекордните 135 милиони евра за младата надеж на Монако и Францускиот фудбал Килиан Мбапе, тврди Goal.com

18. годишниот напаѓач остави силен впечаток во текот на минатата сезона, откако постигна 26 гола во 44 фудбалски натпревари, иако се наоѓа во кревка возраст за напаѓач.

Поради ова, интерес пројавија најголемите клубови на Островот, Манчестер Сити, Реал Мадрид и Арсенал.

Во медиумите се појавија шпекулации дека раководството на клубот се сретнали во два наврати со таткото на младиот фудбалер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -