fbpx
8.8 C
Skopje

Двојникот на Меси се појави на припремите на Иранските репрезентативци: Погледнете ја реакцијата на играчите!

АКТУЕЛНО

Еден од најпознатите двојници на Меси живее во Иран, а прилика да го запознаат имаа и иранските фудбалери.

Реза Паратеш, 25. годишен студент, привлекува внимание на обожавателите на Меси каде и да се појави. Речиси е невозможно да го разликувате од Аргентинецот па не е ни чудо што дели по стотици автограми на обожавателите кои мислат дека станува збор за Меси.

Медиумите открија занимливост за Светското првенство 2014. година.

Откако Меси даде гол со глава на Иран, татко ми ме повика и ми рече да не се враќам дома. Дури ме праша како сум можел да дадам гол на својата земја. Тешко можев да му објаснам дека тоа не бев јас.

Иранските репрезентативци како вистински обожаватели се фотографираа со него.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -