fbpx
23.8 C
Skopje

МАДРИД ПОДГОТВУВА СЕНЗАЦИОНАЛЕН ТРАНСФЕР – Пристигнува Златан Ибрахимовиќ?

АКТУЕЛНО

Атлетико во тајност го подготвува пеколниот план за привлекување на Златан Ибрахимовиќ!

Каталонскиот Спорт објави дека Атлетико тргнува во лов на легендарниот Шведски напаѓач кој е слободен играч откако претходно му истече договорот со Манчестер Јунајтед. Поради забраната на ФИФА, Атлетико по Златан ќе може да го доведе дури во Јануари, но тоа не претставува проблем бидејќи Златан ќе се опорави од повредата. Иако Атлетико може да го доведе во Јануари, Златан веќе од утре може да започне со опоравување во Мадрид.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -