fbpx
9.8 C
Skopje

ВИДЕО: Реформаторите поднесоа декларација до ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Членовите на внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ до Централниот комитет на партијата доставија декларација за демократизација и модернизација на партијата.

Декларацијата се води под мотото „Демократска ВМРО-ДПМНЕ за демократска Македонија“ и содржи осум принципи кои, како што велат од иницијативата, треба да бидат вметнати во измените на Статутот на ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -