fbpx
5.8 C
Skopje

Македонска пошта“ набави нови возила

АКТУЕЛНО

Македонска пошта“ денеска соопшти дека се набавени 24 пикап возила и 3 фургони со носивост до 2.5 тони за потребите на компанијата.

– Оваа инвестиција е битна за извршување на технолошкиот процес во „Македонска пошта“ и претставува значително зголемување на капицитетите на компанијата. Со ова набавка ќе се подобри квалитетот на поштенските услуги, преку директното олеснување на фазата на транспорт на поштенските пратки, се вели во соопштението.

Од Македонска пошта посочуваат дека раководството останува посветено на постојано подобрување на квалитетот на услугите во интерес на граѓаните.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -