fbpx
-2.2 C
Skopje

СЈО ќе информира за обвиненијата

АКТУЕЛНО

Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите (СЈО) денеска напладне ќе одржи прес-конференција на која се очекува да соопшти за кои предмети ќе поднесе обвиненија. Рокот за поднесување обвиненија од страна на СЈО истекува утре.

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева неодамна изјави дека очекува повеќето од истрагите што се веќе спроведени од СЈО да завршат со обвиненија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -