fbpx
-6.2 C
Skopje

РОНАЛДО РАСИСТ? За оваа слика доби 3 милиони лајкови, но и тужба заради коментар!

АКТУЕЛНО

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо на Инстаграм има 105 милиони следачи. Многу нормално е дека секоја негова слика објавена таму привлекува внимание. Но оваа привлече и контроверзии.

Последниот пат на неговиот профил е објавена слика на која е прикажан Роналдо како на базен позира со пријателот Хосе Семедом, кој е и фудбалер, а за која што слика Роналдо коментирал:

“Совршен спој: Црна и бела чоколада“

За фотографијата тој доби 2,7 милиони лајкови, но земајќи го предвид “чоколадниот“ коментар и тужба за расизам.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -