fbpx
5.8 C
Skopje

ТРАНСФЕРИТЕ ВО ЖИВО Руни го избра новиот клуб, Меси го продолжи договорот, Реал испрати играчи во Спортинг

АКТУЕЛНО

Петти ден од прелазниот рок дојде, а во него еднакво возбудливи операции. Лионел Меси потпиша нов договор со Барселона, а чека се и службено претставување на Александар Лаказет, за кого Арсенал ќе плати 53 милиони евра.

Фабрио Коентрао на уште една позајмица, овој пат во Спортинг

Португалецот дојде во Реал пред шест години, но во последните две години изгуби место во тимот по ланската позајмица во Монако, Реал сега го праќа во Спортинг, исто така на позајмица во 2018 година.

Готово е, Рудигер пристигнува во Челси!

Она што веќе со денови се најавува конечно се случува. Бранич Антонио Рудигер ја напушти Рома и пристигнува во Челси за 38 милиони евра!

Бернардесчи на чекор до Јувентус!

Фиорентина е во неред. Клубот е на продажба, Милан Баделј и Никола Калиниќ сакаат да одат, но Федерико Бернардесчи одби да потпише нов договор. Тој е практично пред договор со Јувентус, кој му спреми петгодишен договор за четири милиони евра по сезона.

Руни се враќа дома

По 13 години на Вејн Руни во дресот на Манчестер Јунајтед, тој се враќа во Евертон. Наводно, двата клубови постигнале договор, а најдобриот стрелец на црвените ѓаволи и Англија би требало следната недела официјално да биде претставен во градот Битлси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -