fbpx
36.8 C
Skopje

ВИСТИНСКО ЧУДО: Џиновска краставица од 4,6 килограми! (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Џиновската краставица е долга дури 66 сантиметри

Одгледана е краставица тешка неверојатни 4,6 килограми на нива во село Свонде кај Нови Град во Босна и Херцеговина.

Џиновската краставица е долга дури 66 сантиметри. Според одгледувачката Славица К. ова е прв пат  таа да одгледува од овој вид на краставици.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -