fbpx
1.8 C
Skopje

СЈО се жали пред Апелација за неопределување притвор за Груевски

АКТУЕЛНО

СЈО поднесе пет жалби до Апелациониот суд за притворите во случајот „Титаник“.

По поднесената жалба, Апелациониот суд има рок од 48 часа да се произнесе по жалбите и може да ги укине, да ги преиначи решенијата и да ги врати на повторно одлучување.

Притвори во случајот „Титаник“ се бараа за Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер и за Кирил Божиновски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -