fbpx
5.8 C
Skopje

Ѕвездата на Барселона доживеа несреќа во пустина во Катар

АКТУЕЛНО

 

Шпанецот Жерард Пике стигна на мини турнеја во Катар заедно со пријатели од клубот, Жорди Алба и Серхио Бускетс. Пике се заигра со џипот во пустината во близина на Беирут и изгуби контрола над возилото.

Доживеа мала несреќа и од преобрнат џип излезе неповреден. Тој брзо на Твитер се пофали со своите возачки способности.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -