fbpx
2.3 C
Skopje

16-годишен моторциклист загина во сообраќајка во Војшанци

АКТУЕЛНО

Шеснаесетгодишно момче од неготинското село Војшанци управувајќи мопед „херк“ загина во сообраќајна незгода што се случи на земјениот пат во селото.

Тој вчера во 19:50 часот паднал на патот, при што се здобил со тешки телесни повреди. Укажана му е лекарска помош во Итната медицинска помош во Неготино, по што е препратен во Општата болница во Кавадарци каде починал.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица во Неготино, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -