3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ФОТО: Мајка и две ќерки, a сите мислат дека се три сестри

Натали Вардел, 45. годишна дама од Австралија има неверојатен проблем. Луѓето мислат дека таа и нејзините две ќерки Тамика и Јасмин, всушност се три сестри.

„Луѓето прашуваат дали ние сме три сестри, некои дури сметаат и дека Јасмин е моја мајка, поради нејзината височина, а јас сум многу ниска“, изјави мајката Вардел.

Јасмин има 21, додека Тамика 19 години. Тие заедно со својата мајка често излегуваат, одат да гледаат филмови и се однесуваат како три другарки.

„Верувам дека тоа за мене е комплимент, но луѓето велат дека јас се обидувам да ги копирам нив со долгата плава коса, но јас сум таква уште од 15 години, едноставно тоа е ген“, додава Вардел.

View this post on Instagram

Mummy Daughter photos 💕

A post shared by – Jazmyne Wardell ♡ (@jazmynewardell) on

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -