fbpx
9.8 C
Skopje

Груевски со интервју на ТВ Нова во 20:30 часот

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе биде гостин во вечерашното отворено студио на Телевизија Нова со почеток од 20:30 часот.

Еден месец во опозиција, СЈО на врат, куп пријави само за функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Се води хајка против партијата или се решава криминал? Како ВМРО-ДПМНЕ сега ќе ги брани интересите на граѓаните и државата? Кој и’ крои капа на Македонија? Има ли план ВМРО-ДПМНЕ како да се врати на власт…

На овие прашања вечерва во отвореното студио на ТВ Нова одговори ќе даде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -