fbpx
1.8 C
Skopje

“Nevermind“ со моќен кавер на песната “Idealno vece“ од “Lapsus band“

АКТУЕЛНО

Бендот на Никола Тренчевски и Мартин Ангеловски “Nevermind“ кој повеќе од 4 години активно функционира на музичката сцена во Република Македонија, продолжува да ги изненадува своите фанови.

Имено, двајцата талентирани музичари, Никола и Мартин деновиве започнаа со промоција на повеќе лајв кавери кои ќе бидат објавени во блиска иднина. Нивниот прв лајв кавер е преработката на песната “Idealno vece“ од “Lapsus band“.

Уживајте во нивниот прв лајв кавер!

NEVERMIND – Idealno Vece (Lapsus band COVER)

Уживајте во нашиот прв лајв кавер ✌️✌️✌️

Posted by Nevermind on Saturday, July 8, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -