fbpx
2.3 C
Skopje

Американец претепан до смрт во бар на грчкиот остров Закинтос

АКТУЕЛНО

Еден американси турист е претепан до смрт во бар на грчкиот остров Закинтос, заради што биле уапсени еден Грк и Британец со српско потекло, соопштија грчките власти.

Грчката полиција наведе дека 22. годишниот Американец им подлегнал на повредите здобиени во еден бар на Закинтос.

Полицијата уште додаде дека Американецот утрово бил на смрт претепан од група луѓе во бар во областа Лаганас.

Истрагата е во тек.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -