fbpx
1.8 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да бара паузи, Џафери ќе ја продолжи седницата по 18 часот

АКТУЕЛНО

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со опструкција на Собранието со цел да не се дојде до разрешување на Марко Зврлевски. Овој пат пауза побара Зоран Илијоски, координатор на третата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ со образложение дека во исто време се одржува седница на комисијата за буџет и финансирање.

Претседателот на Собранието, Талат Џафери нагласи дека пленарната седница не е поврзана со комисијата и дека поради паузата ќе ја продолжи седницата по 18 часот.

Џафери исто така предупреди дека може да ја искористи деловничката можност и да премине на следната точка која е разрешување на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски.

 

Извор :А1он

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -