fbpx
-4.2 C
Skopje

Пратеникот кој го отвори вратите на Собранието зеде збор, мнозинството ја напушти седницата

АКТУЕЛНО

Парламентарното мнозинство ја напушти пленарната седница откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој на крвавиот четврток помогна при отварањето на собраниските врати, Крсто Мукоски зеде збор.

Од мнозинството велат дека немаат намера да ги слушаат пратениците кои помогнаа да се тепаат пратеници и медиумски работници и најавија дека ќе се вратат веднаш откако ќе заврши говорот на Мукоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -