fbpx
-4.2 C
Skopje

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски се сретна со Јоханес Реј, директор на КАС Македонија

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се сретна со Директорот на Конрад Аденауер Стифтинг за Македонија.

Тие разговараа за унапредување на понатамошна соработка, како и за развивање и реализација на проектите кои се од заеднички интерес.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -