fbpx
2.3 C
Skopje

Мурињо внимава на секој детал, Португалецот со специјално барање за турнејата во САД (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Медиумите од „Островото“ пренесуваат дека Жозе Мурињо имал едно несекојдневно барање за турнејата во САД и наредил на тимскиот автобус да нема слика од ниту еден фудбалер

Добро познато е дека Жозе Мурињо внимава на секој детал и многу силно оружје му е психолошката страна во фудбалот.

Па Португалецот во свој стил имал едно несекојдневно барање на турнејата во САД.

„Специјалниот“ сака на Олд Трафорд да изгради силен тимски дух и наредил на тимскиот автобус да нема слика од ниту еден фудбалер.

Целата е да се избегнат расправии и нетрпеливост помеѓу големите ѕвезди во тимот.

Една од опциите биле сите играчи да се најдат на автобусот, но на крајот бил најден компромис, па го има само грбот на клубот и логото на спонзорот АОН.

За минатогодишната турнеја во Кина, на автобусот се најдоа слики од неколку играчи помеѓу кои Златан Ибрахимовиќ и Вејн Руни.

 

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -