fbpx
-4.2 C
Skopje

Чави: Барса спие! Реал доминира на секое поле во фудбалот!

АКТУЕЛНО

Легендата на Барселона Чави го критикуваше клубот на своето срце и даде пример за европскиот шампион Реал Мадрид.

Во цело, Барселона спие. Клубот треба да ја засили академијата и својот начин на игра. Младите играчи треба да го научат стилот на играње уште на самиотпочеток, за да бидат запознати со концепцијата, кога ќе бидат интегрирани во првиот тим, сподели Чави.
Реал Мадрид направи многу добри трансфери. И во наши денови тоа е одборот, кој доминира во фудбалот во сите аспекти: Контранапад, позиционирање на нападот, задржувањето на топката и одбрана. Тие имаат многу добар микс од играчи, кои се брзи, силни и кои имаат доверба во Зидан.

Ми се допаѓа изборот на Барса за нов тренер. Валверде е подготвена личност и има богато искуство. Тој го познава клубот и е запознаен со стилот на игра. Сметам, дека ќе се справи добро. Неговото привлекување значи и завршување со општ стил на игра препознатлив за повеќе клубови, рече легендата

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -