fbpx
-4.2 C
Skopje

Ајкула нападнала турист на Мајорка

АКТУЕЛНО

Турист на популарна плажа на островот Мајорка во Шпанија бил нападнат од ајкула долга скоро два метри, што е трет напад во Шпанија од почетокот на летото.

На пливачите им е препорачано да не влегуваат во водите на плажата Естанис во Колониа де Сант Хорди, откако ајкула гризнала маж за раката.

Таа се доближила до плажата поради плимата и топлото време, а можно е и да е болна, поради што е дезориентирана.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -