fbpx
-0.2 C
Skopje

Киелини пресече: Дибала не е на нивото на Нејмар!

АКТУЕЛНО

222 милиони евра за бразилецот си вредат, тој ги решава натпреварите, го пофали дефанзивецот на Јуве.

Џорџио Киелини призна, дека ѕвездата на тимот Пауло Дибала уште не го достигнала нивото на Нејмар.

Имено бразилецот даде два гола за успехот на каталонците со 2:1 над „старата ѓоспоѓа“ во текот на викендот, а Киелини го реализираше почетниот гол за своите.

Во истото време Дибала е соочен за наследник на Нејмар на стадионот Камп Ноу откако во изминатиот период се погласни се шпекулациите за бомбастичен и рекорден во историјата фудбалски трансфер во ПСЖ.

Во моментов тој не го достигнал нивото на Нејмар, покрај сета почит кон Пауло. Нејмар е на нивото на Меси и Кристијано Роналдо, тој ќе ги наследи како добитник на Златната топка. Сумата од 222 милиони евра е огромна, но според мене истата си вреди. Во крајна сметка овој играч решава натпревари, вели Киелини.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -