fbpx
2.3 C
Skopje

Грујевски и Бошковски се уште во бегство

АКТУЕЛНО

Двајцата обвинети, Горан Грујевски и Никола Бошковски за кои Врховниот суд го потврди притворот, се уште се во бегство.

Полицијата ги бара уште од синоќа, откако не ги пронајде во нивните домови нешто по 21 часот кога ги добила налозите за приведување.

И двајцата немаат мобилни телефони во нив, за да не може да бидат лоцирани од полицијата, што укажува на тоа дека се во бегство и немаат намера да одат во притвор.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -