fbpx
22.8 C
Skopje

(ВИДЕО)Несреќа во забавен парк во Охајо – момче падна од „Огнената топка“

АКТУЕЛНО

Eдно лице загина, а седум се повредени во несреќата што се случи во забавен парк на панаѓур во Охајо, јавуваат локалните медиуми. Во несреќата 18-годишно момче падна од реквизитот „Огнена топка“. Пет лица се во критична состојба, а другите две не се во опасност.

https://www.youtube.com/watch?v=YhH_tCzoGMQ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -