fbpx
6.8 C
Skopje

Трамп: Севернокорејските ракетни проби се закана за светот

АКТУЕЛНО

Овие тестови уште повеќе ја изолираат Северна Кореја, ја слабеат нејзината економија и го потиснуваат нејзиниот народот, рече тој. Според него, САД ќе ги „преземаат сите неопходни мерки“ за да се заштитат себе си, како и сојузниците во регионот, вклучувајќи ги Јапонија и Јужна Кореја.

Активностите на Северна Кореја се „неразумни и опасни”, нагласува тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -