fbpx
2.3 C
Skopje

Кондогбија не е сам, фудбалер на Еибар го матираше својот голман од половина терен (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Фудбалерот на Еибар, Хозе Анхел Коте го „ископира“ автоголот на Кондогбија и му донесе победа на Шалке против неговиот тим.

Во пријателски натпревар Шалке го победи Еибар со 1-0. Овој натпревар е интересен за поголем дел од медиумите само поради начинот на кој беше постигнат голот.

Играчот на Еибар, Хозе Анхел Коте си постигна автогол речиси од половина терен, многу слично како фудбалерот на Интер, Кондогбија.

https://www.youtube.com/watch?v=xPQCFgEctAg

 

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -