fbpx
36.8 C
Skopje

Љубе Бошкоски на 2 август во Крушево

АКТУЕЛНО

На 2 август, денот на Илинденското Востание, претседателот Љубе Бошкоски и делегација од Обединети за Македонија ќе присусвствува во Крушево на церемонијата по повод овој голем ден, информаираат од партијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -