fbpx
22.8 C
Skopje

Игра на нерви – Нејмар со провокации до Барса! ЕВЕ ШТО ГО СОВЕТУВА ПО КУТИЊО

АКТУЕЛНО

Бразилецот кој по сите досегашни шпекулации, најверојатно ќе ја напушти Барселона, го советувал Кутињо да не прифати понуда од Каталонците туку да почека да добие од ПСЖ и да му се приклучи во францускиот клуб.

Според последните информации кои ги пласираат медиумите од Шпанија, Нејмар е на чекор до ПСЖ, при што Барселона можната замена за него ја гледа токму во Кутињо.

Според каталонскиот весник „Спорт“, Нејмар му пишувал пораки на Кутињо во кој на својот сонародник му велел да не потпишува за Барселона туку да почека понуда од ПСЖ и да му се приклучи.

Според пишувањата на весникот Нејмар барал да се засили составот на ПСЖ а една од неговите желби е и Филипе Кутињо.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -