35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Заев: Анкетите ќе покажат кој кандидати граѓаните ги сакаат за татко или мајка на градот!

Очекувам утре претстедателот на Собранието Џафери да ги распише изборите. Локални избори ќе има на 15 октомври, бидејќи така се договорија политичките партии, изјави денеска во Охрид премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев.

Во однос на кандидатте од СДСМ за локалните избори во Охрид, Заев потенцираше дека за тоа ќе одлучат анкетите.

 Да ги видиме најдобрите кандидати, не за Заев. Спасовски, Шеќеринска, туку за граѓаните, да видиме кој кандидати тие ги сакаат за татко или мајка на градот – рече Заев.

поврзани објави

Последни објави