25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Фан на Јунајтед од Холандија ќе го следи натпреварот во скопско кафуле, го заборавил билетот дома

Верен фан на Манчестер Јунајтед си го заборавил билетот дома.

Очајниот Фил кој допатувал дури од Холандија да го следи натпреварот меѓу „Кралевите“ и „Црвените ѓаволи“ на социјалните мрежи напиша:

“Она кога ќе сфатиш дека си во Скопје, а твојот билет останал во твојот автомобил, на аеродром во Холандија, 1500 милји далеку“, напиша Холанѓанецот на Твитер.

поврзани објави

Последни објави