25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Бекам станува амбасадор на Реал Мадрид

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам ќе се врати во Реал Мадрид како амбасадор на клубот, открива претседателот на „Кралевите“ Флорентино Перез.

 

Бекам им се придружува на Роберто Карлос, Луис Фиго и Роналдо кои ќе работат на имиџот и промоцијата на клубот.

-Големи играчи се оние кои сакаат да помогнат во имиџот на клубот, дури и по 2000 година, како Фиго, Зидан, Ронадло и Бекам. Воодушевен сум што се вратија, вели Перез за Фокс Депортес.

Бекам играше за Реал Мадрид од 2003 до 2007 година, запиша 155 настапи и 20 голови.

За време на кариерата која ја заврши пред четири години, тој настапуваше и за Манчестер Јунајтед, Престон, Лос Анџелес Галакси, Милан и ПСЖ.

поврзани објави

Последни објави