25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Убиен Дилавер Бојку – Леку

Дилавер Бојку – Леку,  е убиен пред својата кафеана на плажа во Струга, јавуваат дел од македонските медиуми, повикувајќи се на полициски извори.

Тој, попладнево, околу 17 часот е застрелан со куршум во главата.

Леку е  осуденик за нелегална проституција во селото Велешта.

поврзани објави

Последни објави