27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Деспасито остана без номинација за MTV наградите

Глобалниот хит „Деспасито“ на Луис Фонти не е номинирана за MTV наградите за најдобро музичко видео (MTV VMA), поради тоа што на општо изненадување не е доставена на разгледување.

Изгледа дека огромната популарност на еден од најголемите музички хитови за оваа година не била доволна за таа да се најде меѓу номинираните за овогодишните награди.

Песната на порториканскиот музизар, поради пропуст, не успеа да се најде на единствената листа на MTV VMA, и покрај тоа што неодамна стана најгледн музички видео спот на Јутјуб.

поврзани објави

Последни објави