18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

ФОТО: Автобус полн со патници „влегол“ во куќата на Цеца

Поројните врнежи од снег прдизвикаа отежување на сообраќајот, како кај нас, така и во соседните држави. Синоќа во белградската населба Дедиње, градски автобус со удрил во ограда, но за среќа оваа сообраќајна незгода заврши само со двајца полесно повредени.

Како што пренесуваат српските медиуми, возачот на автобусот ја загубил контролата и удрил во еден од столбовите на куќата на популарната фолк-пејачка, Светлана Ражнатовиќ, при што предизвикал голема материјална штета.

Возачот го паркирал автобусот на најблискиот паркинг и повикал полиција и брза помош, а сите од домот на Цеца, излегле надвор да помогнат.

поврзани објави

Последни објави