25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Гугл го пушта во продажба новиот „Пиксел“

Компанијата Гугл на 5 октомври ќе го претстави својот нов смартфон од серијата „Пиксел“.

На 4 октомври 2016 година компанијата ги претстави „Пиксел“ и „Пиксел Икс-Ел“ телефони, и оттогаш продажбата бележи главно нагорна линија.

Претходните уреди имаа Снепдрагон 821 процесор, додека пак, новиот ќе содржи Куалком Снапдрагон 836, што е далеку побрз и поштедлив во однос на батериите.

Се очекува новиот смартфон да биде и потенок.

поврзани објави

Последни објави