30.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Соопштение на грчкото МНР за посетата на Коѕијас на Скопје

Министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕијас утре ќе престојува во еднодневна посета на Скопје, соопшти денеска официјално грчкото МНР.

Во соопштението се вели дека Коѕиас ќе се сретне со неговиот колега Никола Димитров, по што ќе има проширени разговори, а потоа и заедничка изјава за медиумите.

– Тој потоа ќе биде примен од претседателот Ѓорге Иванов, претседателот на Владата Зоран Заев, и заменик-премиерот, одговорен за односи со ЕУ, Бујар Османи, и ќе се сретне со претставници на парламентарните партии, информира грчкото МНР.

поврзани објави

Последни објави