2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Деца кои злато вредат: Ова се најголемите таленти на денешницата

Угледниот француски весник L’Equipe направи листа од 50 најталентирани фудбалери на денешницата.

Не беше ниту малку лесно, но фудбалерските експерти во L’Equipe одлучија да состават листа од најталентирани фудбалер.

Во списокот, на прво место е сместен фудбалерот на Реал Марко Асенио, пред Деле Алија (Тотенхем), и Мбаппе (ПСЖ), па следуваат Осман Дембеле (Барселона), Донарума (Милан), Габриел Хесус (Манчестер Сити), Лероу Сане (Сити), Кингсли Коман (Баерн), Маркус Рашфорд (Јунајтед), Тимо Вернер (Лајпциг)

Во главно сите играчи од овој список се во силни клубови и сите се важни за своите тимови, а во иднина од нив се очекува да бидат меѓу најдобрите на свет.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -