18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Христијан Мицкоски ќе ја предводи листата на советници за град Скопје на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи објави дека ќе ја предводи советничката листа за Град Скопје на коалицијата која ја предводи партијата.

-Почитувани скопјани, огромна чест и задоволство ми претставува, од врвот на нашето Водно да Ве информирам дека ќе ја предводам листата на советници за град Скопје на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Листа за едно ново утро. Да не дозволиме да ни го помрачат градот убав…

https://www.facebook.com/hristijan.mickoski/posts/10209735902890817

поврзани објави

Последни објави