5.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Драма во Кривичен суд: СЈО и МВР вршат претрес во кабинетот на екс претседателот

Специјалното јавно обвинителство заедно со полицијата моментално е во кабинетот на екс претседателот на Кривичен суд, Панчевски, и канцеларии на други судии.

Тимот истражители на СЈО ја започна операцијата за претрес околу пладне. Надвор од судот – забележено е присуство на полициски Алфи, но и на Брзата помош.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -