37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

СЕНЗАЦИЈА ОД ЛОНДОН Челси купува моќен играч од средниот ред, Фабрегас заминува кај лутиот ривал

Раџа Наинголан беше голема желба на Челси минатото лето, но сепак на крајот остана во редовите на Рома.

Чини се дека ова може да се промени веќе во јануари, бидејќи наводно Анотнио Конте е одлучен да тргне по универзален играч од средниот ред.

Сега стана многу интересно, бидејќи италијанскиот стратег наводно е подготвен да се откаже од Цеск Фабрегас за да може да има доволно финансии и место во екипата за борбениот Белгијец.

Англиските медиуми тврдат дека е можен трансфер на шпанскиот репрезентативец Фабрегас на “Етихад“ во редовите на лидерот на Премиер лигата, се со цел да стигне Наинголан.

поврзани објави

Последни објави