7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

ЗАГРИЖУВАЧКА ВЕСТ: Меси официјално најави крај!

Како што јавува ESPN, Лионел Меси е подготвен да се повлече од аргентинската репрезентација.

Аргентина игра натпревар за одлука против Еквадор и тоа во гости и мора да победи доколку сака да оди на Светско првенство. Но, ситуацијата е таква да Аргентина и со пораз може да оди понатаму.

Потсетуваме, во последното коло играат Бразил и Чиле, Еквадор и Аргентина, Парагвај и Венецуела, Перу и Колумбија, Уругвај и Боливија. И додека се очекува натпреварот за одлука, ESPN објави дека Меси најавил повлекување од репрезентацијата доколку не се избори пласман во Русија, а истото го најавил и неговиот клупски соиграч Хавиер Маскерано.

Натпреварот во последното коло се игра ноќта во вторник – среда во 1:30 по полноќ.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -