7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Салах го однесе Египет на светско првенство по 28 години пауза

Во време кога голем број фудбалски ѕвезди, настапот за репрезентацијата на својата земја го гледаат само како додатна обрска, Мохамед Салах покажа дека не е еден од нив и дека успехот со Египет му пред сè во животот. Овој фантастичен фудбалер го исполни својот сон и го однесе Египет на Светското првенство по пауза од 28 години Во решавачкиот натпревар против Конго, Салах ги даде и двата гола за својот тим, кој  славеше со 2: 1. Одлучувачкиот Салах го постигна во петтата минута од судиското продолжение од пенал.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -