8.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Илјадници корисници со проблеми со пристапот до Фејсбук и Инстаграм

Илјадници корисници на Фејсбук пријавиле дека имаат проблем со пристапот до оваа социјална мрежа низ светот.

Проблемот се јавува и на десктоп верзијата на социјалната мрежа, но исто така и на мобилната.

Според описите објавени на Твитер, сајтот не се отвара воопшто или пак не можат да пристап до своите профили.

Освен Фејсбук со сличен проблем се соочува и Инстаграм.

Од социјалните мрежи се уште немаат никакво официјално соопштение за проблемот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -