fbpx
2.8 C
Skopje

Иванка Трамп се повлекува од семејниот бизнис

АКТУЕЛНО

Иванка Трамп, ќерката на новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп, на социјалните мрежи изјави дека официјално се повлекува од компанијата „Трамп“, но најави дека е уверена дека бизнисот ќе продолжи и понатаму успешно да се развива.

Таа изјави дека нејзините браќа ќе продолжат да ја надгледуваат организацијата „Трамп“ и дека е сигурна во нивната способност. Иванка Трамп додаде дека со семејството ќе се пресели во Вашингтон, затоа што нејзиниот сопруг ќе биде советник на Доналд Трамп и повеќе внимание ќе им обрати на своите деца.

Доналд Трамп, на синоќешната конференција за новинари, потврди дека и официјално го предал бизнисот на своите синови.

„Моите двајца синови, кои се моментално овде, Дон и Ерик, ќе ја водат компанијата. Тие ќе си ја вршат работата на многу професионален начин“, изјави Трамп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -