4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

МВР: Гласањето без посериозни нарушувања на јавниот ред и мир

На денешното гласање на локалните избори нема посериозни нарушувања на јавниот ред и мир. Забележан е еден инцидент во општина Бутел, кој не е поврзан со изборите, а МВР има пријава и за седум случаи за поткуп, изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски. Тој информираше дека полицијата е на терен, како и дека имало регистрирано привремен прекин или доцнење на гласањето на 20-тина гласачки места од технички причини и гласањето е продолжено.

Извор: МКД

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -